OKULUZUN ÖZGEÇMİŞİ   

          Çorum İlköğretmen Okulu 1955 - 1956 yılında Ulukavak Mahallesindeki bizim eski okul dediğimiz iki katlı bir binada eğitim öğretime açıldı. Okul eğitim öğretim yılı başına yetiştilemediği için iki ay geç açıldı. İlk öğrencileri için sınav yapılamadığından, İlköğretmen Okulu sınavına girmiş olan ve yedek listede bulunan öğrenciler ilk öğrencileri oldu.

   Solda görülen belirtge, okulumuz Resim Öğretmeni Gülşen İşler tarafından oluşturulmuştur.

   Bu belirtge rozet olarak da hazırlatılmış ve yakalarda kullanılmıştır.

           Okulun açılışında Müdürlük görevini Hüseyin Tuncer yürüttü. Mutfak, hamam ve bahçenin sağlanmasında büyük gayretleri oldu.         

          Okul binası daha önce Rüştiye, Ortaokul, Kız Sanat Enstitüsü olarak da kullanılmıştır. Bina 13 yıl Çorum İlköğretmen Okulu olarak görev yapmıştır.

          Şimdi orada Bilim ve Sanat merkezi var.

          Okulumuz 1968 - 1969 öğretim yılında Samsun yolu çıkışındaki yeni binasına taşındı. Bu yerleşgede üç katlı derslik bloku, işlik ve laboratuar bloku, yatakhane ve spor salonu bulunmaktaydı.

 

          1973 - 1974 yılında ilk dört yıllık mezunlarını verdi.

          1974-1975 öğretim yılında iki yıllık Eğitim Enstitüsü eklendi. 1975-1976 yılında ilk iki yıllık Eğitim enstitüsü mezunlarını verdi.

          12 Eylül 1980'e gelindiğinde kapanmıştı. Bu süreçte okul askeriye tarafından kullanıldı. Bodrum katı tutukevi olarak kullanıldı. Bazı arkadaşlarımızın orada acılar çektiğini biliyoruz.

          Yeni okul binamız şu an Hitit Üniversitesi, Meslek Yüksek Okulu olarak kullanılmakta.