anasayfa       fotoğraflar      Haberler    iletişim kuranlar   duyurmak istediklerimiz   adları bilinenler   öğretmenlerimiz    yitirdiklerimiz   linkler
 
KORONA'YA İLK CAN: ALİ GÜNTÜRKÜN

       Tüm Dünya'yı kasıp kavuran Korona virüsüne (Covid 19'a) ilk kurbanımızı verdik.

       Bu kez bizim canımız yandı. Korona anısı güzel aşçıbaşımız Mehmet Amca'nın oğlu, kendisi de Çorum İlköğretmen Okullu olan Yaşar Güntürkün'ün ağabeyi okulumuzun 1969 mezunlarından Ali Güntürkün'ü aramızdan aldı.

        Çorum Sarımbey'de virüse yakalandığından şüphelenen arkadaşımız hastaney başvurmuş. Yapılan testi pozitif çıkan arkadaşımız ilaç verilerek evine gönderilmiş.

        Dün gece yarısında (10 Eylülü 11 eylüle bağlayan gece yarısında) ağırlaşan arkadaşımız Çorum Eğitim Araştırma Hastanesine kaldırıldığında yolda yaşamını yitirdiği anlaşılmış.

        Sarimbey Köyüne defnedileceğini sandığımız cenazenin kaldırılma zamanı konusunda bilgi edinemedik. Bilinen şu ki; korona virüsünden öelnlerin cenazeleri derhal defnediliyor. Tören yapılmasına izin verilmiyor.

        Dileğimiz bu ilk korona kurbanımız, aynı zamanda sonuncu olur. Bu nedenle bir kez de buradan arkadaşlarımıza çok dikkatli olmalrı çağrısı yapıyoruz.

        Yaşar Güntürkün'e ve tüm Çorum İlköğretmen Okullulara sabır ve baş sağlığı diliyoruz.

       

Corumio
11.09.2020
Web Hits